DSC_4159.JPGOstatnie już w tym roku „Głośne Czytanie” w  Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się dnia 5 grudnia 2017 r. Tym razem  gościem specjalnym była starsza sierżant p. Magdalena Wojciechowska - Dzielnicowa z terenu gminy Brok, która czytała uczniom klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Broku.

DSC_3985.JPGZakończyły się 3-dniowe międzypokoleniowe warsztaty kreatywne o tematyce bożonarodzeniowej w Bibliotece Publicznej. Zajęcia cieszyły się wielkim powodzeniem. Cała sala pękała w szwach a radości było co niemiara.

DSC_3090.JPGW  Bibliotece Publicznej w Broku zakończyła się właśnie jesienna edycja kursu komputerowego dla osób powyżej 40 roku życia.  W szkoleniu wzięło udział 7 osób, które podczas przeszło miesięcznego kursu poznały podstawy obsługi komputera i możliwości internetu.

DSC_1119.JPGW Bibliotece Publicznej w Broku trwają zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone przez bibliotekarzy.
Dotychczas na zajęciach uczestnicy zapoznali się z budową klawiatury oraz funkcjami klawiszy.

DSC_1004-001.JPGW środę 11 października br. rozpoczął się kurs obsługi komputera i Internetu dla seniorów. Kurs jest organizowany cyklicznie, przede wszystkim po to, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu wśród osób starszych. Spotkania są więc przeznaczone przede wszystkim dla osób, które nie miały w ogóle styczności z komputerami, albo mają bardzo podstawowe umiejętności w tym zakresie i chcą nauczyć się korzystać z komputerów/laptopów i Internetu w zakresie szerszym.

DSC_0269.JPG
23 września 2017 r. w Biblioteka Publiczna w Broku wzięła udział już w trzeciej edycji Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy", organizowanego przez Ostrowską Masę Krytyczną i Tusiemaluje, którego zwieńczeniem były „Posiady Witkiewiczowskie” i rozstrzygnięcie III konkursu „Witkacy dziś” dla uczniów ZPPO w Broku. Celem akcji była popularyzacja twórczości i uczczenie 78. rocznicy śmierci S. I. Witkiewicza, wybitnego polskiego pisarza, malarza i fotografika, którego teksty doczekały się przekładów na ponad 30 języków we wszystkich krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Japonii. Imprezie Patronował Instytut Witkacego.

DSC_9358-001.JPG„Wesele”  było tegoroczną lekturą Narodowego Czytania w ponad 2000 miejscach w całej Polsce i wielu miejscach na świecie, w tym także w Broku. 3 września 2017 roku podczas pikniku na terenie Ośrodka „Binduga” orszak weselny z parą młodą rozpoczął lekturę tekstu dramatu Wyspiańskiego. Zebrani mieszkańcy naszej gminy mieli okazję, na żywo usłyszeć wielką literaturę. Należy podkreślić, że w tym roku poziom przygotowania wydarzenia był wysoki, organizatorzy zadbali o każdy szczegół, by każdy mógł się poczuć jak na prawdziwym weselu. Pieczołowicie przygotowane stroje, scenografia w klimacie prawdziwej chaty weselnej, muzykant grający na skrzypcach, a także efekty specjalne, które potęgowały wrażenia wszystkich, którzy zdecydowali się na obejrzenie inscenizacji.

DSC_8698.JPGW sobotę, 15 lipca 2017 r. na nadbużańskiej plaży w Broku odbył się Plener Malarski zorganizowany przez brokowską bibliotekę w ramach Spotkań ze Sztuką. Plener stanowił niebywałą okazję do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczulenia na nastrój i piękno krajobrazu brokowskiego, a jego uczestnikami była grupa trzydziestu osób.

DSC_8262.JPGNa czwartkowym spotkaniu wakacyjnym, dzieci poznawały kolejnej formy wyrazu artystycznego –  z bibuły tworzyły pomponiki oraz kwiaty. Gościem i jednocześnie prowadzącą warsztaty plastyczne była babcia dzieci biorących udział w zajęciach p. Zofia Szczęsna.

Skautki.JPGW czwartek, 6 lipca brokowską bibliotekę odwiedził zastęp Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego. „Skauci Europy” to ruch uczący przez działanie dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. Grupa przybyła do nas pieszo z Nowej Osuchowej w celu zebrania informacji na temat naszej gminy.

DSC_2708.JPGW sobotę, 3 czerwca Biblioteka Publiczna  w Broku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” pod hasłem „Czytanie porusza”, aby w ten niekonwencjonalny sposób promować czytelnictwo i  bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne.  Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii naszej Biblioteki i od razu zakończone sukcesem.