b_350_234_16777215_00_images_zakonczenie_kursu_komputerowego_2017_DSC_3090.JPGW  Bibliotece Publicznej w Broku zakończyła się właśnie jesienna edycja kursu komputerowego dla osób powyżej 40 roku życia.  W szkoleniu wzięło udział 7 osób, które podczas przeszło miesięcznego kursu poznały podstawy obsługi komputera i możliwości internetu.


Zajęcia odbywały się co tydzień i trwały 1,5 godziny.  W sumie odbyło się 5 spotkań, na których kursanci najpierw zgłębiali podstawy obsługi komputera (Menu Start, zasady pisowni na klawiaturze - małe i duże litery, polskie znaki itp.), a następnie próbowali swoich sił w internecie. Uczestnicy dzięki zajęciom  nauczyli się wyszukiwać w sieci potrzebne informacje, zdjęcia i materiały video oraz korzystać z poczty elektronicznej.  

Uczestnicy szkolenia poznali także szereg stron, które mogą pomóc im w zagospodarowaniu wolnego czasu, a więc ogólnopolskie i regionalne serwisy informacyjne, strony z filmami i muzyką, portale społecznościowe, czaty i komunikatory internetowe.

Podobnie jak w poprzednich edycjach na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali pamiątkowe dyplomy.