b_350_233_16777215_00_images_dzien_bibliotekarza_8_maja_2017_DSC_9770.JPG„Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".
Św. Jan Paweł II

 


Corocznie 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten zainaugurował Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, projekt firmowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, któremu przez cały tydzień będzie towarzyszyło hasło „Biblioteka. Oczywiście!”. W tym czasie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej na wyjątkowe spotkania. 9 maja z okazji obchodów Roku Józefa Piłsudskiego zachęcamy do wysłuchania wykładu Krzysztofa Jabłonki pt. Józef Piłsudski i jego wkład w Niepodległość Polski. 11 maja odbędzie się spotkanie z Ewą Kassalą – autorką książek „Boska Nefretete” i "Żądze Kleopatry”, a 12 maja zachęcamy do uczestniczenia w warsztatach z kreowania wizerunku i autoprezentacji.

Tego dnia z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz  klasy „0” z Broku wraz z opiekunami. Święto było okazją do przeczytania najmłodszym czytelnikom bajki i rozmowy o książkach i bibliotece.