DSC_5886.JPGW środowy poranek, 20 grudnia gościliśmy w bibliotece  p. Justynę Orlikowską – edukatorkę ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego z Warszawy.

IMG_5865.JPGW dniu 9 stycznia 2017 r. uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Broku wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej zdrowemu odżywianiu.

DSC_2303.JPGW czwartek,  21 kwietnia 2016 roku Bibliotekę Publiczną w Broku odwiedzili uczniowie z klasy Ib Szkoły Podstawowej w Broku.
Podczas spotkania dzieci zapoznani zostali z regulaminem biblioteki oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek. Dowiedziały się także, co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz  jak szanować i dbać o książki.

DSC_2196.JPGW środę, 20 kwietnia 2016 roku, Bibliotekę Publiczną w Broku odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką.


DSC_1986.jpgJej historia sięga trzech tysięcy lat wstecz. Była uważana za napój bogów i cenniejsza niż złoto. Od niemal 200 lat raczymy się nią w formie tabliczek i pralin. Mowa oczywiście o czekoladzie, która doczekała się swojego święta. 12 kwietnia przypada Światowy Dzień Czekolady! Z tej właśnie okazji Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała dla uczniów z klas II i III z Miasta i Gminy Brok specjalne spotkanie, którego głównym bohaterem była właśnie czekolada.

DSC_0643.JPG

23 lutego 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka - Panem Olgierdem Jabłońskim. W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kaczkowa Starego wraz z opiekunem koła ekologicznego p. Joanną Ciskowską.

DSC_0244.JPG

„Kto chce być silny, zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa!”

Warzywa, to kolejny temat zajęć w Bibliotece Publicznej, na które 19 stycznia 2016 roku przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaczkowie Starym wraz z opiekunem p. Joanną Ciskowską.

DSC_8190(1).JPG

We wtorek 13 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyła się lekcja biblioteczna, na którą przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaczkowie Starym wraz z opiekunem p. Joanną Ciskowską.

Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali bibliotekę, podziwiali ruchome regały wypełnione po brzegi książkami, dowiedzieli się także, w jaki sposób wypożycza się książki, co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem oraz poznali regulamin biblioteki.