b_350_233_16777215_00_images_Noc_bibliotek_2017_DSC_2708.JPGW sobotę, 3 czerwca Biblioteka Publiczna  w Broku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” pod hasłem „Czytanie porusza”, aby w ten niekonwencjonalny sposób promować czytelnictwo i  bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne.  Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii naszej Biblioteki i od razu zakończone sukcesem.

W godzinach od 17 do 22 byliśmy otwarci na wszystkich użytkowników, a dla 22 osobowej grupy dzieci zorganizowane zostały różne atrakcje. Wspólne świętowanie Nocy Bibliotek rozpoczęliśmy zabawą integracyjną – „Poznajmy się”, która miała na celu kształtowanie więzi grupowej.  Kolejną zabawą pełną śmiechu była tajemnicza skrzynia, w której ukryto różne rekwizyty kojarzące się tytułami książek. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych, podczas których powstawały kolorowe, cudaczne  ptaki – dziwaki. Następnie przenieśliśmy się na plac przed biblioteką, gdzie na małych uczestników czekały gry i zabawy na świeżym powietrzu,  pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także pokaz strażacki, który przyniósł dzieciom dużo emocji i wrażeń. A gdy zapadł zmrok wszyscy  zostali zaproszeni do obejrzenia projekcji filmu animowanego w plenerze. Późną wieczorową porą uczestnicy spotkania zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach opuszczali naszą bibliotekę.
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z Biblioteką ten sobotni wieczór. Zapraszamy na kolejną Noc Bibliotek już za rok!