DSC_3042.JPGW dniu 8 listopada br. w  Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu pięćdziesięciu bajek dla dzieci. W spotkaniu udział wzięło około 60 dzieci (uczniowie klas I-III z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wraz z opiekunkami). Podczas spotkania dzieci słuchały o tym, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy nagradzane były naklejkami.

DSC_9931-001.JPGBibliotekę Publiczną w Broku odwiedziła Dorota Stasikowska-Woźniak - kobieta, której osiągnięcia budzą szacunek i podziw. Pisarka, specjalistka do spraw autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka, trenerka, kreatorka akcji społecznych w Polsce i na świecie (m.in. na zlecenie Banku Światowego), autorka wielu książek. W tym powieści: „Kleopatra” i „Portret kobiety wieku zatracenia”, a także „Żądze Kleopatry" i „Boska Nefretete” oraz poradników „W sukience do sukcesu", „Jak być nowoczesną damą",  czy „Savoir – vivre przy stole”. Niektóre z książek wydane  zostały pod pseudonimem Ewa Kassala.

 

DSC_9517.JPGW piątek, 21 kwietnia 2017 r. Biblioteka Publiczna w Broku gościła Małgorzatę Strękowską-Zarembę, popularną autorkę książek dla dzieci, dziennikarkę, autorkę podręczników, recenzentkę, członkinię Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pisarka spotkała się z uczniami II i III klasy Szkoły Podstawowej w Broku w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.


DSC_0328.JPGW piątkowe popołudnie  18 listopada w Bibliotece Publicznej w Broku czytelniczki miały okazję poznać osobiście  p. Agnieszkę Lingas-Łoniewską - wrocławską pisarkę, tworząca głównie prozę dla kobiet.

DSC_8952(1).JPG
27 listopada 2015 r. gościem Biblioteki Publicznej w Broku był Arkadiusz Niemirski – autor książek dla młodzieży i dorosłych, satyryk,  dziennikarz, kontynuator serii “Pan Samochodzik”.
W spotkaniu wzięła udział młodzież gimnazjalna oraz czytelnicy Biblioteki.