DSC_3474.JPG15 listopada dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku odwiedzili Państwo Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus - podróżnicy, dziennikarze, twórcy bloga podróżniczego "Mały podróżnik”.


DSC_0608.JPG

Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”. 
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.
 
 

DSC_8451-001.JPGMłodzi uczestnicy wakacyjnych zajęć po raz kolejny przekonali się o tym, jak świetnie można spędzić czas w bibliotece. Zorganizowane zajęcia kulinarne zupełnie wciągnęły dzieci.  

DSC_7932.JPGTrzeci dzień wakacyjnych zmagań w bibliotece przeznaczony był dla  rytmicznej aktywności ruchowej. Pod profesjonalnym okiem instruktora dzieci uczyły się nowoczesnych technik tanecznych. Instruowane i inspirowane przez prowadzącą zajęcia doświadczoną i rozmiłowaną w tańcu instruktor p. Kingę Pochmarę poznawały techniki koordynacji ciała, ćwiczyły elementy tańca nowoczesnego, a także doświadczały czystej radości płynącej z tańca i ruchu.

DSC_7810.JPGTym razem dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach bibliotecznych, zmierzyły się z techniką decoupage. Warsztaty poprowadziły p. Małgorzata Kołodziej oraz p. Janina Branicka, które specjalizują się w tej technice.


DSC_7624.JPG

Wakacje trwają w najlepsze, a dla tych dzieci które pozostały w czasie lata w mieście, Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała ciekawe zajęcia i zabawy. Pierwszy dzień wakacyjnych zajęć rozpoczęliśmy od twórczej pracy, której tematem było malowanie na drewnie.


DSC_2545.JPGW piątek, 2 czerwca 2017 r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Broku, przybyło mobilne planetarium „Planeta Anuka” z Warszawy. Uczniowie i dzieci z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku miały możliwość uczestniczenia w zajęciach astronomii. Warsztaty odbywały się pod hasłem „Nasze Niebo”.

DSC_1201.JPG23 maja 2017 roku uczniowie z klasy: II A, II B, III, IV i V Szkoły Podstawowej w Broku spędzili bardzo aktywnie. W związku z realizowanym projektem edukacyjno - przyrodniczym „Spotkania z Przyrodą i Przygodą” Biblioteka Publiczna w Broku  zorganizowała wyjazd do największego w Polsce Parku Narodowego - Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Wyjazd ten miał na celu zapoznać uczniów z walorami przyrodniczymi i historycznymi tego terenu oraz był okazją do rozwijania umiejętności prowadzenia obserwacji w środowisku naturalnym.


DSC_9303.JPGW czwartek, 20 kwietnia 2017 roku, uczniowie klas IV, V i VI z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku udali się na wycieczkę na lotnisko Grądy zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Broku. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zapoznania się z budową samolotów oraz  organizacją i zasadami funkcjonowania lotniska.  


DSC_9272.JPGProjekcja filmu, wizyta w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej oraz spektakl teatralny... Tyle niesamowitych wrażeń zapewniła uczestnikom środowego spotkania Biblioteka Publiczna w Broku.


DSC_8453.JPGW poniedziałek, 27 marca 2017r., Biblioteka Publiczna w Broku gościła w swych progach dzieci z Miejskiego Przedszkola oraz klasy "0". Okazją do spotkania stał się obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.
Najmłodsi widzowie obejrzeli  przedstawienie teatralne zatytułowane „Calineczka”.