b_400_267_16777215_00_images_Ferie_sroda_2017_DSC_6201.JPG22 lutego był dniem, który na długo zostanie w pamięci dzieci spędzających ferie z Biblioteką Publiczną w Broku. Gościem biblioteki był Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku p. Dariusz Brzostek. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Dzieci poznały numery alarmowe, jak również dowiedziały się, jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Dowiedziały się także jak należy udzielać pomocy przedmedycznej. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego, do którego każdy mógł wejść. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie wyposażenia pojazdu strażackiego w sprzęt pożarniczy oraz przymierzanie hełmów strażackich.
Druga część zajęć poświęcona była dokarmianiu ptaków. W formie prezentacji multimedialnej dzieci poznały liczne gatunki ptaków, które pozostają w naszym kraju na zimę. Dowiedziały się również, jak i gdzie montować karmniki, jaki pokarm podawać ptakom, a jaki może im zaszkodzić. Następnie uczestnicy zajęć wspólnie wykonywały dla ptaków kulki  ze smalcu i ziaren, by rozwiesić je przy swoich domach.