b_350_234_16777215_00_images_dzien_postaci_bajkowych_2016_DSC_9823-001.JPG4 listopada, z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek, Biblioteka Publiczna w Broku zorganizowała „paradę bajkowych postaci”.

Pochód rozpoczął się przed szkołą w Broku, skąd wyruszyli mali bohaterowie bajek. W kolorowym korowodzie maszerowały: królewny, czarownice, czerwony kapturek, rycerze, piraci, i wiele innych postaci.

Korowód postaci bajkowych żwawo przemierzał ulice naszego miasta radośnie podśpiewując a kolorowe stroje przyciągały uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się na chwilę, by przyjrzeć się dzieciom.

Po drodze barwny orszak zatrzymał się przed Ratuszem Miejskim, gdzie Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński, życzył uczestnikom dużo radości i udanej zabawy oraz poczęstował dzieci słodyczami.

Następnie bajkowy korowód dotarł do Biblioteki Publicznej, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji: wspólne odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych, tańce, śpiewy, oraz głośne czytanie bajek.