b_400_285_16777215_00_images_1.jpgTradycyjnie w czasie ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Broku nie zapomniała o swoich najmłodszych czytelnikach. W ramach spotkań dzieci brały udział w atrakcyjnych zajęciach plastycznych, sportowych, edukacyjnych i integracyjnych.


Pierwszy dzień ferii upłynął pod hasłem przewodnim „Podróże po Polsce”. Podróżując wyobraźnią przenieśliśmy się do takich miast jak: Gniezno, Kraków, Warszawa, Toruń oraz Lublin. Dzieci wspólnie odnajdowały położenie geograficzne danych miast na mapie oraz poznały związane z nimi legendy.
Kolejny dzień obfitował w walentynkowe zabawy. Uczestnicy poznali życiorys Św. Walentego, a w trakcie zajęć plastycznych z okazji przypadającego w tym dniu święta zakochanych dzieci wykonały kartki walentynkowe w postaci serc.
Prace z „szeleszczącym papierem” były kolejną atrakcją ferii zimowych. W tym celu dzieci wykorzystały gazety, z których została wykonana stonoga.
Dzieci uczestniczyły również w grach i zabawach sprawnościowych, ruchowych i kalamburach. Dużą atrakcją okazała się zabawa w prezentację własnych układów tanecznych.
Uczestnicy ferii brali udział w warsztatach plastycznych, wykonując figurki z masy solnej.
W programie nie zabrakło również spotkań z książką, przy której dzieci wykazały się twórczością literacką.