b_350_234_16777215_00_images_Dzien_misia_2016_DSC_1234.JPG

W Bibliotece Publicznej w Broku 25 listopada obchodzono „Światowy Dzień Pluszowego Misia".

Z tej okazji brokowska biblioteka zorganizowała dla dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku wiele "misiowych" atrakcji.
Podczas spotkania dzieci poznały historię pluszowego misia, wysłuchały bajki o przygodach Kubusia Puchatka oraz obejrzały misiową bajeczkę filmową. Mali goście mieli także okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki.

Gościem specjalnym spotkania  był pan Mirosław Pędzich, którego pasją jest hodowla pszczół. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pszczelarza oraz miały okazję obejrzeć rekwizyty, jakie są niezbędne do jego pracy. Zobaczyły także z czego zbudowany jest ul i jak on wygląda od środka.
Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała „słodka uczta”, na której każde dziecko mogło spróbować różne gatunki miodów - przysmaku misiów.