b_400_259_16777215_00_images_ferie_piatek_2017_DSC_7150.JPGW piątek, 24 lutego 2017 r. w brokowskiej bibliotece odbyło się ostatnie feryjne spotkanie.
Tym razem uczestnicy spotkania przenieśli się do krainy dźwięków. Drzwi do niej uchylili prowadzący, wyciągając ze swojego tajemniczego kufra instrumenty o oryginalnych brzmieniach i nazwach, często bardzo egzotycznych.

Dzieci poznały dźwięki kalimby, posłuchały jak brzmi gwizdek, fujarka, flet, okaryna, kastaniety, drumle, kazoo, trójkąt, harmonijka, zobaczyły także jak wygląda australijski instrument dęty dideridoo. Oczywiście nie zabrakło tego co lubią dzieci najbardziej, czyli żywiołowej gry na bębnach i instrumentach strunowych takich jak gitara, ukulele czy skrzypce.
W trakcie spotkania uczestnicy wykonali własnoręcznie grzechotki. Instrumenty te zrobione zostały z plastikowych rurek i ozdobione wycinankami z kolorowego papieru. Do środka został wsypany groch, soczewica lub ryż. Gra na wykonanych samodzielnie instrumentach w rytm granej muzyki sprawiła dzieciom dużo radości.

W tym dniu odbyło się także uroczyste zakończenie ferii, podczas którego każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek. Nagrody wręczyła dzieciom p. Ewa Młynarczuk– p.o. Dyrektor Biblioteki Publicznej.

</p>