b_350_208_16777215_00_images_wakacje_piatek_2017_DSC_8451-001.JPGMłodzi uczestnicy wakacyjnych zajęć po raz kolejny przekonali się o tym, jak świetnie można spędzić czas w bibliotece. Zorganizowane zajęcia kulinarne zupełnie wciągnęły dzieci.

Przygodę z kanapkami zaczęliśmy od... czystych kartek i kolorowych kredek, gdyż żadnemu małemu kucharzowi nie może zabraknąć czapki szefa kuchni. Po wykonaniu czapek  nastąpiła chwila przerwy na umycie rączek oraz wysłuchanie bajki, bo w tym czasie ze stolików zniknęło wszystko co papierowe, a pojawiło się mnóstwo kolorów i witamin. Mali kucharze puścili wodze fantazji i na chlebie układali według własnego pomysłu to, co dostępne było na stole. A było z czego wybierać. Była sałata, pomidorki koktajlowe, ogórki, papryka, rzodkiewka, oliwki, ser żółty, szynka, szczypiorek...  Zabawy było co nie miara: dzieci kroiły, smarowały, układały różne wzorki, buźki, zwierzaki a potem pałaszowały swoje kanapki z wielkim apetytem.
Miłym akcentem kończącym wakacyjne zajęcia były drobne upominki wręczane uczestnikom przez Ewę Młynarczuk – p.o. Dyrektora Biblioteki.