b_350_233_16777215_00_images_19_kwietnia_2017_DSC_9272.JPGProjekcja filmu, wizyta w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej oraz spektakl teatralny... Tyle niesamowitych wrażeń zapewniła uczestnikom środowego spotkania Biblioteka Publiczna w Broku.

Środa, 19 kwietnia okazał się dniem pełnym atrakcji dla uczniów z klas II A, II B i III Szkoły Podstawowej w Broku. Od rana w Bibliotece było gwarno i tłumnie. Dzieci obejrzały film pt. „Bella i Sebastian” opowiadający o przyjaźni małego chłopca z psem. Następnie odbyła się krótka, lecz bardzo ciekawa wycieczka do Straży Pożarnej w Broku, gdzie dzieci zapoznały się z  zawodem strażaka oraz  sprzętem  strażackim. Naczelnik Straży Pożarnej p. Dariusz Brzostek  chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną, omawiał wyposażenie wozu strażackiego oraz narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy strażaków. Ogromną radość sprawiło dzieciom lanie wody wężem strażackim, gdzie przez chwilę wszyscy mogli poczuć się jak strażacy.

Po powrocie do Biblioteki na uczniów czekał spektakl teatralny pt. „Zaczarowany młynek” w wykonaniu teatru Krak-Art z Krakowa. „Zaczarowany młynek” to opowieść o biednym rybaku, któremu wróżka podarowała młynek o magicznej mocy spełniania życzeń. Jednak pewnego razu, bogaty i chciwy kupiec podstępem odbiera młynek swemu bratu. Kończy się to tragicznie dla niego, ponieważ wysypująca się sól z młynka zatapia statek bogatego zachłannego kupca. Barwne, piękne kostiumy i scenografia w pełni oddały baśniową atmosferę.
Baśń nauczyła dzieci, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Interaktywny spektakl pozwolił na aktywny udział młodych widzów w odgrywanych scenach, a spontaniczne reakcje świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.