b_350_234_16777215_00_images_Teatrzyk_2017_DSC_0608.JPG

Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.

Na zakończenie miłej wizyty p. Burmistrz poczęstował każdego słuchacza słodyczami.
Biblioteka miała też dla dzieci tego dnia niespodziankę – spektakl teatralny pt.: „Tajemnica starej szafy” promujący czytanie książek.

W Polsce "Dzień Głośnego Czytania"  ma już 16-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak zainteresowanie książką dzieci, rozwijanie wyobraźni, czy wzbogacanie słownictwa. </p>