DSC_4066-001.JPGZdrowie, dieta i ruch…  spotkanie z lekarzami
W dniu 29 listopada 2017 r. w  Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z Anną i Andrzejem Kozłowskimi, lekarzami praktykami z dużym doświadczeniem, autorami trzech bestsellerów książkowych.

DSC_3462.JPGW 2017 roku przypada 110 rocznica urodzin oraz 15 rocznica śmierci szwedzkiej autorki literatury dla najmłodszych - Astrid Lindgren. Jej twórczość, ważna dla społeczeństwa szwedzkiego, jest popularna i bardzo ceniona w Polsce, Europie i na świecie. Któż z nas nie zna zabawnych przygód Pippi Pończoszanki czy pełnych sielskiego uroku Dzieci z Bullerbyn?
Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Broku poprzez swoje szerokie działania przyłączyła się do obchodów jubileuszu i zaprosiła na spotkanie Annę Olej-Kobus i Krzysztofa Kobusa – znanych podróżników i dziennikarzy, którzy zabrali uczniów klas I-III z brokowskiej szkoły na wędrówkę po Szwecji śladami bohaterów słynnych powieści dla dzieci.


DSC_3427.JPGW dniu 16 czerwca br., w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z historykiem Krzysztofem Jabłonką – kustoszem, pracownikiem naukowym muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na temat problematyki związanej z historią polskich powstań narodowowyzwoleńczych.


DSC_0090-001.JPGNiezwykle energetyczne i radosne przedpołudnie spędzili wszyscy, którzy przybyli do Biblioteki Publicznej w Broku, w piątek 12 maja.  Wszystko za sprawą naszego gościa pani Doroty Stasikowskiej-Woźniak –trenerki, specjalistki do spraw autoprezentacji i kreowania wizerunku, eksperta ds. wystąpień publicznych, dyrektor generalnej filii międzynarodowej organizacji charytatywnej dla kobiet  Dress for Success Poland, autorki wielu publikacji.


DSC_9822.JPGWe wtorek, 9 maja prelekcję  pt. "Józef Piłsudski i jego wkład w Niepodległość Polski" w Bibliotece Publicznej w Broku wygłosił Krzysztof Jabłonka, historyk z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

DSC_7891-001.JPGDnia 16 marca 2017 r. o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z działaczem NSZZ "Solidarność" p. Eugeniuszem Korzebiem - Sołtysem Sołectwa Kaczkowo Nowe.


DSC_9875-001.JPGWe wtorkowy wieczór, 8 listopada w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie  przeznaczone dla osób zainteresowanych genealogią i odkrywaniem historii własnej rodziny.


DSC_8672-001.JPG11 października br. gościem  Biblioteki Publicznej w Broku był leśniczy z Nadleśnictwa Spychowo Adam Gełdon -  jeden z najbardziej znanych w Europie, tropiciel wilków, koordynator największej w Polsce inwentaryzacji zimowej dużych drapieżników prowadzonej przez leśników i myśliwych, badacz aktywności wokalnej wilków, koordynator merytoryczny międzynarodowego obozu naukowego tropień wilków w Bieszczadach „Wolf Expedition”, edukator i trener w dziedzinie monitoringu, biologii i ekologii wilków.

O swojej pasji opowiedział uczniom z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Broku.

DSC_8027-001.JPGW czwartkowe popołudnie 22 września 2016 r., w Bibliotece Publicznej w Broku  odbyło się spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem, polskim podróżnikiem, pisarzem, odkrywcą źródeł Amazonki.

DSC_7278.JPG26 sierpnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie poświęcone Puszczy Białowieskiej i związanej z nią wieloletniej dyskusji na temat jej przyszłość.

Spotkanie rozpoczęło się od wstępu przygotowanego przez Marka Taradejnę - pracownika  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

DSC_5788.JPG

 

W piątek, 17 czerwca 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Wyprawa po przygodę w przyrodę - natura, kultura, nauka”.
Gościem spotkania był Jakub Piasecki, który opowiedział o swojej wyprawie do Namibii.