b_350_204_16777215_00_images_warsztaty_genealogiczne_2016_DSC_9875-001.JPGWe wtorkowy wieczór, 8 listopada w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie  przeznaczone dla osób zainteresowanych genealogią i odkrywaniem historii własnej rodziny.

Na warsztaty przybyli ci, którzy są zarówno początkującymi genealogami, jak i ci, którzy już mają pewne doświadczenia w odkrywaniu rodzinnej przeszłości. Wszyscy pilnie zgłębiali tajniki genealogii. Spotkanie poprowadziła prof. Jadwiga Sadowska, której wielką pasją jest historia i genealogia, autorka książek o Kaczkowie i jego mieszkańcach .
Uczestnicy warsztatów obejrzeli prezentację multimedialną, w której zawarte były wskazówki i instrukcje dla genealogów amatorów. Jak szukać przodków? Skąd się wzięło nasze nazwisko? Jakich błędów podczas szukania unikać? Dowiedzieli się też m.in. jak uzyskiwać informacje z USC, parafii, archiwów państwowych i diecezjalnych. Pani profesor podała też adresy interesujących stron internetowych, na których można dowiedzieć się na przykład, ile jest osób o naszym nazwisku w Polsce czy w jaki sposób zapisywać i obrazować dane poznanych przodków.
- Praca poszukiwawcza polega na odnajdywaniu i studiowaniu starych dokumentów, jest żmudna, ale daje satysfakcję i mocne przeżycia. Z dokumentów, a nie z książek, można dowiedzieć się prawdy o życiu sprzed np. 200 lat- podsumowała spotkanie prof. Jadwiga Sadowska.