b_350_233_16777215_00_images_Szczasny_2019_DSC_0781.JPGW listopadowy wieczór, 22 listopada, w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z podróżnikiem  zatytułowane  Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie swego nie znacie.


Po Polsce „oprowadził” zgromadzonych Leszek Szczasny, pochodzący z Raciborza  filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf, a przede wszystkim globtroter.
Podczas spotkania, autor złamał, dzięki swojemu pokazowi, wiele stereotypów, związanych z Polską, pokazując miejsca, które często są przez turystów niedocenione. Zabrał bowiem widzów w wiele niezwykłych zakątków Polski: ukazał w swojej prezentacji podlaskie bezdroża, górnośląskie  hałdy, czy też przystanki, o których zapomniały wszystkie autobusy. Ponadto, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, za co należy lubić polskie miasta, poznali nietypowe nazwy miejscowości oraz atmosferę wielu niezwykłych festiwali, organizowanych w Polsce.
Wszyscy uczestnicy spotkania utwierdzili się w przekonaniu, że Polska to niezwykła kraina – pełna fascynujących miejsc, pięknej muzyki i urokliwych zakątków.