b_350_263_16777215_00_images_podsumowanie_projektu_DSC_5960-001.jpgW piątek, 22 listopada w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie certyfikatów uczestnikom kursu „O finansach... w bibliotece” 6. edycja.
W myśl cytatu „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie” Biblioteka przeprowadziła dla 20 mieszkańców z terenu gminy Brok powyżej 50 roku życia  cyklu spotkań edukacyjnych związanych z finansami oraz ich zarządzaniem m.in. zakupami przez internet, płatnościami bezgotówkowymi i zarabianiem na emeryturze.

Spotkanie poprowadziła Dyrektor Biblioteki – Ewa Młynarczuk, prezentując na wstępie pokaz multimedialny obrazujący przebieg i realizację projektu. Pogratulowała uczestnikom ukończenia kursu oraz podkreśliła jak ważnym tematem w obecnych czasach jest znajomość nowych technologii i wiedzy ekonomiczno-finansowej. Następnie rozdano certyfikaty, upominki oraz materiały dydaktyczne w postaci pendrive i miniporadnika kursantom, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich 5 spotkaniach. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie oraz wymiana doświadczeń i podsumowanie efektów projektu przy kawie i przygotowanym specjalnie na tę okazję torcie.  Kursanci podkreślali zalety projektu, chwalili przede wszystkim pomysł, który nie tylko dał możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji finansowej, lecz także przyczynił się do integracji i był sposobem na mile spędzony czas.
O kursie słów kilka…
Spotkania odbywały się raz w tygodniu w terminie od października do listopada w siedzibie biblioteki. Prowadziły je bibliotekarki Ewa Młynarczuk i Dominika Gago, w oparciu o wiedzę i materiały uzyskane na szkoleniach przeprowadzonych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas kursu zrealizowano 5 wybranych przez uczestników obszarów tematycznych z zakresu finansów, a także zaproszono na spotkania ekspertów, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Banku Spółdzielczego w Broku.
Podczas kursu uczestnicy pomagali sobie wzajemnie wymieniali spostrzeżeniami i doświadczeniami. Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, co jest równie ważne jak zdobyta wiedza.

Projekt „O finansach… w bibliotece” szósta edycja realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.