b_350_263_16777215_00_images_ostatnie_zajecia_2019_DSC_5375.jpgW dniu 8 listopada 2019 r. w  Bibliotece Publicznej w Broku, odbyło się  spotkanie poświęcone tematowi oszczędzania na emeryturze. Było to już piąte i zarazem kończące spotkanie z brokowskimi seniorami w ramach 6. edycji programu „O finansach… w bibliotece”.
Omawiany temat wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania.  Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób można uzyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne, a także poznali obowiązujące formy zatrudnienia zgodne z przepisami. Na ostatnie spotkanie zaproszeni zostali także eksperci, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Banku Spółdzielczego w Broku.

Funkcjonariusze Policji sierż. szt. Łukasz Kuliś oraz sierż szt. Marcin Jeliński przestrzegali przed zagrożeniami ze strony osób, które próbują wyłudzić pieniądze od Seniorów, a nierzadko nawet pozbawić ich majątku, na który pracowali całe życie. Wyświetlili film, w którym pokazali liczne przykłady zachowań, do jakich uciekają się oszuści, by zdobyć pieniądze, a także radzili, jak nie dać się złapać w pułapkę.
 Z kolei doradca bankowy p. Beata Puścian z Banku Spółdzielczego w Broku zachęcała Seniorów do korzystania z bankowości elektronicznej. Wyjaśniła procedury związane z założeniem konta bankowego i jego bezpieczeństwa, płatności rachunków i ochrony danych.
Projekt „O finansach…  w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zakończenie kursu odbędzie się 22 listopada 2019 r. Dla uczestników czekać będą same przyjemne niespodzianki.

Foto. EK StudioFoto