b_350_232_16777215_00_images_SERENADA_2019_DSC_0074.jpgW sobotni wieczór, 9 listopada na scenie sali widowiskowej w Broku po raz pierwszy przed publicznością wystąpiła amatorska „dojrzała” grupa teatralna działająca od roku przy Bibliotece Publicznej w Broku ze spektaklem „Serenada” autorstwa Sławomira Mrożka.


Mimo, iż dzieło zostało napisane ponad 40 lat temu, to podjęty w nim temat nadal jest aktualny. Dramat opowiada historię trzech Kur, nad którymi czuwa Kogut. Pewnej nocy pod kurnikiem zjawia się Lis, który zaczyna wabić swoje przyszłe ofiary… Sławomir Mrożek ukazuje w tym utworze wady otaczającego nas świata. Podobnie jak w bajkach, zwierzęce postacie, posiadające cechy ludzkie, najlepiej wyśmiewają nasze niedoskonałości. I tak też dzieje się w "Serenadzie".
W spektaklu wystąpili: Marek Jagiełło, Marta Kotowska, Joanna Mazek, Ewa Młynarczuk oraz Anna Mścichowska. Przedstawienie wyreżyserowała Dominika Potomska. Na potrzeby spektaklu została specjalnie zbudowana imponująca scenografia, której autorem jest Pan Sylwester Runo- Przewodniczący Rady Gminy w Broku.
Publiczność, która wypełniła w ten wieczór salę widowiskową po brzegi, nagrodziła „aktorów” i twórców długimi i gorącymi brawami. Tuż po premierze spektaklu zespół otrzymał liczne gratulacje, kwiaty, a nawet tort specjalnie przygotowany na tę wyjątkową okazję.

 

Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć ,,Serenady" będą mieli ku temu okazje,  już w niedzielę 24 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej (ul. Pułtuska 22) w Broku.
 

Dziękujemy wszystkim widzom za tak dużą frekwencję i za ogrom miłych słów !

Foto. Mirosław Kaczmarczyk