b_350_233_16777215_00_images_lekcja_z_listonoszem_2019_DSC_0595.JPGW dniu 17 października 2019 r. z okazji Światowego Dnia Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego w Bibliotece Publicznej w Broku odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej w Broku, poświęcona listom, listonoszom i poczcie.

 

W pierwszej części zajęć odbyło się spotkanie z zaproszonym gościem p. Krzysztofem Szczęsnym - listonoszem z Urzędu Pocztowego w Broku. Pan listonosz opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także o dawnych sposobach przesyłania listów oraz o ich drodze od nadawcy do adresata. Pokazał także znaczki pocztowe ze swojej kolekcji, z wizerunkiem Papieża Św. Jana Pawła II, dla podkreślenia obchodzonego w tym miesiącu Dnia Papieskiego. Dzieci miały także niepowtarzalną okazję aby obejrzeć jak wygląda telegram wysłany w 1928 r.

W drugiej części spotkania zachęceni opowieścią o znaczkach uczniowie zaprojektowali swój własny znaczek. Spotkaniu towarzyszyła przygotowana wystawa z wybraną literaturą piękną dla dzieci o tematyce związanej z pocztą i pracą listonosza.