b_350_233_16777215_00_images_wernisaz_2019_DSC_0018.JPG16 października 2019 r. w holu Sali widowiskowej w Broku odbył się wernisaż wystawy malarskiej koła plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrowi Mazowieckiej. Po powitaniu przez dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku p. Ewę Młynarczuk rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy. Swoją obecnością zaszczycił wernisaż również Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński.

Wystawa prezentuje 30 obrazów osób, które w ubiegłym roku akademickim pracowały pod kierunkiem p. Jolanty Szulborskiej – instruktor z MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Komentując wystawione prace, p. Jolanta mówiła o tematyce zaprezentowanych obrazów oraz o technikach malarskich ich wykonywania.

Malarskie dzieła prezentują bogatą tematykę i różne techniki malarskie. Można na nich podziwiać uchwycone przez wrażliwość autorów piękno przyrody, ciekawe kompozycje martwej natury, portrety, a nawet kolaże.

W wystawie udział wzięli artyści z koła plastycznego, ich bliscy oraz zainteresowani sztuką członkowie z Klubu Seniora w Broku. Oprócz gratulacji dla twórców, uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszył symboliczny poczęstunek dla uczestników wernisażu.

Wystawę można oglądać do 18.11.2019 r. w godzinach pracy biblioteki.