b_350_263_16777215_00_images_II_gminny_dzien_seniora_2019_DSC_4064-001.jpg

Brokowscy Seniorzy spotkali się w Sali Widowiskowej, aby uczcić Dzień Seniora. Były życzenia, tort i wspólna zabawa. Do tańca zapraszał Łódzki Teatr Piosenki.

W sobotę, 19 października 2019r. odbyło się uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni Seniorzy z Miasta i Gminy Brok. To niezwykłe wydarzenie, zgromadziło w Sali Widowiskowej w Broku wielu Seniorów. Uroczystość rozpoczęła Ewa Młynarczuk Dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku, która powitała wszystkich przybyłych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński, który w swoim przemówieniu zaznaczył jak nieocenioną rolę pełnią Seniorzy w naszym życiu, życzył wszystkim Seniorom wiele zdrowia, radości i pogody ducha i zachęcił do wspólnego świętowania. Do życzeń przyłączyła się Dominika Potomska opiekun Klubu Seniora w Broku, która opowiedziała o działalności Klubu, a także zachęcała do uczestniczenia w zajęciach odbywających się w Kubie.

Tego wieczoru królowała najlepsza muzyka światowa. Artyści z Łódzkiego Teatru Piosenki zabrali Seniorów w podróż po muzycznym świecie znanych i lubianych przebojów. Wykonywali utwory w języku francuskim, hiszpańskim, rosyjskim a nawet włoskim. Śpiewali także piosenki cygańskie, żydowskie i polskie. Występ artystów z Łodzi publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Nie mogło oczywiście zabraknąć bisów. Po koncercie przyszedł czas na wspólny tort, upieczony specjalnie z okazji Gminnego Dnia Seniora. Jego uroczyste pokrojenie przez Panie z Klubu Seniora zakończyło część oficjalną uroczystości, po której przyszedł czas na potańcówkę przy muzyce „puszczanej z taśmy”. Do tańca nikogo nie trzeba było namawiać, parkiet wypełniony był po brzegi. W krótkich przerwach był czas na rozmowy, przekąski i łyk zimnej wody.

Seniorzy pokazali, iż mają w sobie jeszcze wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, radość ze wspólnej zabawy, a także fakt, że się o nich pamięta. Żegnając się wszyscy Seniorzy nie kryli swojego zachwycenia z tego wyjątkowego wydarzenia i zgodnie podkreślali, że już nie mogą się doczekać przyszłorocznych obchodów.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Brok, Biblioteka Publiczna w Broku oraz Klub Seniora w Broku.

Fotorelacja EK Studiofoto i BP w Broku