b_350_233_16777215_00_images_szkolenie_2019_DSC_0354.JPGW  piątek 15 marca br. w brokowskiej Bibliotece odbyło się szkolenie dla seniorów w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” , którego głównym celem było zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze finansowym, zarówno podczas codziennego kontaktu z bankami, jak i przestępstw, na które narażeni są seniorzy. W szkoleniu udział wzięli seniorzy z terenu miasta i gminy Brok.


Zebranych  przywitała Dyrektor Biblioteki p. Ewa Młynarczuk, która przedstawiła cel i założenia spotkania.  W czasie spotkania seniorom przekazano wiele przydatnych informacji, które zaprezentowane zostały przez zaproszonych Gości  p. Wioletę Ryś Dyrektor Banku PKO BP w Ostrowi Mazowieckiej oraz  sierż. szt. Łukasza Kulisia z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Pierwszą część szkolenia rozpoczęła p. Wioleta Ryś Dyrektor Banku PKO BP w Ostrowi Mazowieckiej, która omówiła zagrożenia związane z bankowością elektroniczną oraz wskazała niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na seniora podczas korzystania z kart bankomatowych. Następnie seniorzy sprawdzili jak rozpoznawać autentyczność banknotów.
W drugiej części szkolenia sierż. szt. Łukasz Kuliś z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej omówił zagrożenia związane z udostępnianiem dowodu osobistego oraz kradzieżą informacji z elektronicznych nośników danych – telefon, komputer, tablet. Przedstawił również najpopularniejsze metody oszustw i sposoby działania sprawców na szkodę osób starszych. Policjant podczas swojego wystąpienia wykorzystał prezentacje multimedialne poparte filmami i spotami edukacyjnymi dotyczącymi przedmiotowych zagrożeń. Ostatnimi tematami przedstawionymi podczas szkolenia były „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie dla aktywnego seniora” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas - Aplikacja Moja Komenda”.
Po zakończonych blokach tematycznych uczestnicy szkolenia otrzymali broszury informacyjne, a także notatniki ufundowane przez Bank PKO BP.