b_350_233_16777215_00_images_Senior_w_sieci_2019_DSC_0383.JPGW dniach 18 i 20 marca 2019 r. w bibliotecznej sali komputerowej odbyły się zajęcia otwarte dla seniorów pn. „Senior w sieci - świadome korzystanie z informacji”.
Zajęcia zorganizowano w związku z trwającym w całej Europie Tygodniem z Internetem. Organizatorzy kampanii: All.Digital oraz reprezentująca ją w Polsce Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego od ośmiu lat zachęcają różne instytucje do organizowania spotkań mających na celu skłonić jak największą ilość osób do korzystania z Internetu.

Spotkanie z mieszkańcami Broku odbywało się w godz. od 12:00-14:00. Pracownicy biblioteki rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz świadomego dokonywaniu zakupów w sieci. Seniorzy z wielką uwagą wysłuchali, na co powinni zwracać uwagę oraz czego wystrzegać się podczas dokonywania transakcji w sieci.
Druga część spotkania miała formę konsultacji z pracownikami biblioteki, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz pomagali wyjaśnić wszelkie nurtujące problemy związane z obsługą komputera i korzystania z Internetu.
Dzięki dużemu zaangażowaniu bibliotekarzy, zajęcia były bardzo ciekawe, czego wyrazem były liczne podziękowania za poświęcony czas ze strony uczestników spotkania.