b_350_233_16777215_00_images_1_marca_2019_DSC_0155.JPGW ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Gmina Brok  przygotowała uroczystości mające na celu oddanie pamięci i  hołd  Bohaterom walki o niepodległość Polski.
W programie uroczystości znalazła się bardzo interesująca prelekcja poświęcona Niezłomnym – Żołnierzom Wyklętym z Mazowsza przedstawiona przez prof. Krzysztofa Jabłonkę, która odbyła się 28 lutego br. w Bibliotece Publicznej w Broku.


Następnie w piątek 1 marca br. o godz. 9:00 odbyło się uroczyste złożenie kwiatów, przy symbolicznej Tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym umiejscowionej w lesie na terenie cmentarza wojennego przy trasie Brok – Małkinia, przez obecne delegacje, które oddały hołd bohaterom walk powstańczych. Wieńce złożyli  przedstawiciele: Władz samorządowych, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, Biblioteki Publicznej w Broku oraz  Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.
Dalsza część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miała miejsce w Sali Widowiskowej w Broku, gdzie wyświetlono film w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”.