b_350_234_16777215_00_images_dzien_bibliotekarza_2018_DSC_0338-001.JPG8 maja celebrujemy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. O bibliotekarskim święcie nie zapomniały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku, które tego dnia odwiedziły naszą siedzibę.

Zaprzyjaźnione Biedronki  oraz Pszczółki złożyły życzenia paniom bibliotekarkom, wręczyły piękną, kolorową, własnoręcznie wykonaną laurkę oraz zaśpiewały gromkie Sto lat.

Przedszkolaki zwiedzały bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książeczki znajdujące się w dziale dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o książki.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, po  którym dzieci obejrzały seans filmowy  pt. Franklin w Bibliotece.

Tego dnia odbyło się także uroczyste wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.” Nasze Barwy Narodowe".  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe za udział w  konkursie, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Poniżej  lista osób nagrodzonych:
I miejsce Zosia Wierzbicka
II miejsce  ex aequo  Dawid Malarski  i Nikodem Malarski
III miejsce ex aequo Artur Stefańczuk i Amelia Figat
Wyróżnienia:
Paulinka Młynarczuk
Łucja Stępniewska
Łucja Jasionek
Milenka Kolosek

Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania za wizytę p.o. Dyrektor Biblioteki Publicznej p. Ewa Młynarczuk, poczęstowała dzieci słodyczami oraz wręczyła biblioteczne upominki.