b_350_234_16777215_00_images_spotkanie_papuzinska_2018_DSC_0256-001.JPGW dniu 7 maja 2018 roku w Broku gościliśmy  panią prof. Joannę Papuzińską.

Znana autorka książek i wierszy dla dzieci przyjechała  na zaproszenie  Biblioteki Publicznej w Boku.  W spotkaniu z pisarką uczestniczyli  uczniowie klas I – III szkoły podstawowej z terenu gminy Brok.

Pani Joanna Papuzińska jest  autorką książek i wierszy dla dzieci, z których niektóre cieszą się kultową wręcz popularnością, takich jak : "Nasza mama czarodziejka", "Rokiś" czy "Czarna jama", a najnowsza jej książka pt. „Asiunia” otrzymała nagrodę m.st. Warszawy w kategorii „literatura dla dzieci i młodzieży". W 2005 roku autorka została uhonorowana międzynarodowym odznaczeniem nadawanym za działania przynoszące dzieciom radość – Orderem Uśmiechu.
Podczas spotkania  pani Papuzińska opowiadała o swoim życiu i twórczości oraz prezentowała swoje książki. Dzieci pytały autorkę skąd bierze pomysły, gdzie pisze, na czym polega tajemnica popularności jej utworów i jaki jest przepis na dobrą książkę.
Spotkanie dostarczyło wiele emocji zarówno uczniom, jak i samej pisarce. Po spotkaniu dzieci miały okazję zakupić książki pani Papuzińskiej oraz otrzymać autograf, z czego bardzo chętnie skorzystały.

Na zakończenie tego niezwykłego spotkania nasz Gość przeczytał utwór swojego autorstwa w ramach cyklicznych spotkań literackich pn.„Głośne Czytanie w Bibliotece”.

<br />