b_350_231_16777215_00_images_ferie_zimowe_2017_poniedzialek_DSC_7199-001.JPGBiblioteka Publiczna w Broku już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas ferii w mieście.
Pierwszy dzień feryjnych zajęć odbywał się pod hasłem „W krainie lodu”.

Uczestnicy wysłuchali książki pt. „Zimowa opowieść”, która została napisana na podstawie bajki filmowej „Kraina lodu”. Następnie dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne-techniczne, których motywem przewodnim była zima. Przy pomocy kilku ilustracji i własnej wyobraźni dzieci próbowały odtworzyć wnętrze lodowej komnaty. Kolejna praca wymagała już nieco większej zręczności, gdyż młodzi artyści wykonywali grafikę mrozem malowaną. Z pomocą pań bibliotekarek mali twórcy z wielkim zaangażowaniem i starannością malowali klejem wzory, po czym posypywali je cukrem. Dla większości było to pierwsze spotkanie z taką formą wyrazu artystycznego, mimo to prace wyszły przepięknie, a efekt tych zmagań można zobaczyć na zdjęciach.