b_350_233_16777215_00_images_wspolne_koledowanie_grudzien_2017_DSC_6610.JPGStało się już tradycją, że w okresie świątecznym mury Biblioteki Publicznej w Broku przepełniają dźwięki kolęd i pastorałek. „Wspólne Kolędowanie z Biblioteką”, co rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Brok oraz naszych Gości z poza ziemi brokowskiej.


To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne w Mieście i Gminie Brok, w tym roku odbyło się w dniu 28 grudnia 2017 r. Artystyczną oprawę, jak zawsze zapewnił działający na terenie Miasta i Gminy Brok Zespół Ludowy „Jarzębina”. Ponadto tegoroczne kolędowanie uświetnił także młody duet wokalno - gitarowy „Bluebird” Weronika Rydzewska i Sebastian Brejnak. Licznie przybyli uczestnicy spotkania ochoczo włączali się we wspólne kolędowanie.
Nastroju świątecznego dopełniła wyjątkowa dekoracja pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Broku, wytwarzając niepowtarzalny nastrój, który pozwolił uczestnikom ponownie poczuć, tę swoistą magię wieczoru wigilijnego oraz Świąt Bożego Narodzenia.
Gościem Honorowym wydarzenia był: Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas także: Proboszcz Parafii w Broku Ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy p. Sylwester Runo wraz z Radnymi oraz Dyrektor Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku p. Joanna Ciskowska.