b_350_234_16777215_00_images_Wakacje_2020_1_DSC_2153.JPGBiblioteka Publiczna w Broku już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas wakacji w mieście.

Zajęcia z cyklu „Wakacyjne przygody w bibliotece” dla dwóch grup wiekowych rozpoczęliśmy już we wtorek od spotkania z książką.

Następnie dzieci zainspirowane lekturą wykonały pracy plastyczne, wykorzystując do tego pestki dyni oraz inne materiały sypkie (soczewica, pestki słonecznika).

Druga część zajęć poświęcona była formowaniu magnesów z masy porcelanowej. Najpierw przygotowaliśmy porcelanę z której za pomocą foremek do ciastek wykrawaliśmy kształty magnesów takich jak np. serduszka, gwiazdki. Przygotowane, wyschnięte formy ozdabialiśmy elementami dekoracyjnymi.

Małych uczestników wakacyjnych spotkań odwiedzili także p. Katarzyna Wilczewska i Małgorzata Dąbrowska z Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej oraz sierż. szt. Marcin Jeliński z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Poruszane były również tematy dotyczące zasad postępowania wobec występujących obecnie wirusów, kleszczy, niebezpiecznych roślin.