b_350_233_16777215_00_images_1_marca_2020_DSC_0466-001.JPGW ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Gmina Brok jak co roku przygotowała uroczystości mające na celu oddanie pamięci i  hołdu  Żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W programie uroczystości znalazła się lekcja historii poświęcona Niezłomnym  Żołnierzom przedstawiona przez p. Michała Gruszczyńskiego z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, która odbyła się 27 lutego br. w Bibliotece Publicznej w Broku. Następnie w niedzielę 1 marca br. o godz. 12:00 odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem księdza ks. Prałata Jarosława Hrynaszkiewicza w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów, przy symbolicznej Tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym umiejscowionej w lesie na terenie cmentarza wojennego przy trasie Brok – Małkinia, przez obecne delegacje, które oddały hołd bohaterom walk powstańczych. Wieńce złożyli  przedstawiciele: Władz samorządowych na czele z Burmistrzem Gminy  Brok p.  Markiem  Młyńskim, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku oraz  Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.