b_350_233_16777215_00_images_Bajkowe_kino_oraz_Dzień_Kota_w_Bibliotece_DSC_0149.JPG  Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od bajkowego  kina w bibliotece oraz obchodów Światowego Dnia Kota.

W poniedziałek, 17 lutego dzieci obejrzały film pt. "Pierwsza Gwiazdka", który przypomniał małym widzom jak ważna jest wzajemna pomoc, opieka i niesienie     pomocy zwierzętom.

Następnie by podkreślić rolę zwierząt, w tym kotów w naszym życiu dzieci włączyły się w akcję obchodów Światowego Dnia Kota. Z tej okazji została również  przygotowana okolicznościowa wystawka książkowa.  Dzień ten ma na celu przypomnienie o tym jak ważna jest pomoc, troska i szacunek dla zwierząt. Po krótkiej rozmowie dzieci wykonały pracę plastyczną  przedstawiającą bohatera dzisiejszego dnia- Kota.