b_350_233_16777215_00_images_ferie_zimowe_2020_3_DSC_0265.JPGFerie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na dworze i w domu. O tym jak je bezpiecznie spędzić, opowiadali w czwartek 13 lutego ostrowscy policjanci podczas spotkania z dziećmi korzystającymi z atrakcji przygotowanych na czas zimowej przerwy w nauce przez Bibliotekę Publiczną w Broku.


Podczas spotkania sierż. sztab. Łukasz Kuliś oraz p. Aneta Niciejewska  z Wydziału Profilaktyki Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej  przypomnieli, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w czasie zimowego wypoczynku. Poruszyli także kwestię bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, przypominając o korzyściach jakie niesie noszenie elementów odblaskowych.  Uczyli też dzieci jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się wobec osób obcych. Przekonywali uczniów, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie tej miłej wizyty funkcjonariusze ogłosili konkurs na pracę plastyczną na temat bezpieczeństwa podczas ferii.
W drugiej części spotkania dzięki uprzejmości p. Marty Kotowskiej dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć małe kózki oraz bezpośrednio obcować z tymi milusińskimi zwierzętami. Każde z dzieci chętnie głaskało i brało na ręce małe kózki. Na zakończenie spotkania pozostając w temacie zwierząt, nasi mali goście wykonali prace plastyczne – swoje własne kózki.