b_350_233_16777215_00_images_ferie_2020_1_dzien_DSC_0090.JPGJak co roku w ferie zimowe Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała dla dzieci cykl warsztatów i zajęć edukacyjnych połączonych z zabawą.

 

W poniedziałek, 10 lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach  tegorocznej akcji. Spotkaniu towarzyszyły książki z działu dla najmłodszych - dzieci wysłuchały opowiadania nawiązującego tematyką do zimowego motywu, jakim jest „śniegowy bałwanek” z książki K. Hudson pt. „Za dużo zimowych zabaw”. Opowiadanie stanowiło inspirację do prac plastycznych – bo kto w tym roku nie miał okazji, aby ulepić bałwana na dworze, mógł nadrobić te zaległości i wykonać zimową postać w trakcie zajęć. Tak powstały urocze bałwanki ze skarpet, ryżu. Następnie po chwili odpoczynku i małym poczęstunku, dalej pozostaliśmy w atmosferze zimowej – dzieci wykonały kolejne prace, były to zimowe pejzaże z plasteliny oraz wacikowe bałwanki.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy na następne spotkanie już środę 12  lutego. Tego dnia odbędą się warsztaty czerpania papieru i marmurkowania!