b_350_234_16777215_00_images_ptaki_zima_2020_DSC_0033.JPGW dniu 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Broku odbyła się lekcja biblioteczna „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” przeprowadzona dla klasy II Szkoły Podstawowej w Broku. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o ptakach. Dzieci poznały nazwy ptaków, dowiedziały się, czym one się żywią i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny zimowy czas.

Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę tematyczną związaną z ptakami. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną – karmnik. Z przygotowanych, wyciętych materiałów układały karmnik, a następnie przyklejały go na kartkę. Dzieci wykonywały swoje prace bardzo starannie, zwracając uwagę na każdy szczegół. Następnie do gotowego karmnika przyklejały kolorowe ptaki i ziarenka.