b_350_233_16777215_00_images_II_dzien_ferii_2019_DSC_8730.JPGFerie zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 30.01.2019 roku Bibliotekę  Publiczną w Broku odwiedzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku. Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych.

Strażak p. Zbigniew Wójcicki apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowania podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami. Przypomniał elementarne zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych, omówił i przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie każdy chętny uczestnik w części praktycznej przeprowadzał symulacje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej nieprzytomnej.
Następnie uczestnicy ferii w Bibliotece z przyjemnością spotkali się przed strażnicą, gdzie Strażacy przygotowali ognisko.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP w Broku za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności podczas nadchodzących ferii zimowych oraz za przygotowanie ogniska a wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii!