b_350_233_16777215_00_images_spotkanie_z_Mikołajem_2018_DSC_7156.JPGW niedzielę 16 grudnia 2018 r. najmłodszych Mieszkańców naszej gminy odwiedził Mikołaj, który rozdał aż 300 paczek. Spotkanie z wyczekiwanym przez dzieci Gościem odbyło się po raz ósmy, tym razem w Sali widowiskowej w Broku.

 

 

Organizatorem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński, który punktualnie o godzinie 14:00 powitał wszystkich zebranych, życząc dzieciom udanej zabawy, a także przedstawił 26 sponsorów tegorocznej akcji, dzięki którym możliwe było przygotowanie tylu paczek.

Następnie organizacją zabawy zajęła się grupa teatralna z Lublina. Pociechy, wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami obejrzały świąteczny spektakl pt. „Grajka Mikołajka”. W oczekiwaniu na Mikołaja czas umilały dzieciom wspólne tańce z zabawnym Elfem.

W końcowej części spotkania ku uciesze najmłodszych przybył Mikołaj, który przystąpił do rozdawania prezentów. Wydarzenie to sprawiło wiele radości dzieciom, co było widać na ich uśmiechniętych twarzach.

Podczas świątecznego spotkania odbyło się także uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego na „Najładniejszą Kartkę Świąteczna”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Broku. Do udziału w konkursie zaproszono  uczniów szkół z terenu gminy Brok. Laureatami zostali: w kategorii Przedszkole, klasa „0”: Zosia Wierzbicka - I miejsce, Joanna Śladewska- II miejsce, Artur Stefańczuk – III miejsce. Wyróżnienie otrzymał Jakub Brzostek. W kategorii klas I-VIII- Amelia Równa - I miejsce, Anna Nowaczewska- II miejsce, Igor Socik – III miejsce. Wyróżnienie otrzymały Marta Styś i Anna Zawisza.