b_350_234_16777215_00_images_Koncert_patriotyczny_2018_DSC_5767.JPGW piątkowy wieczór 9 listopada w Sali widowiskowej w Broku zabrzmiały pieśni patriotyczne,  z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodle­głości.
Artyści z Łódzkiego Teatru Piosenki zaśpiewali utwory, które odwoływały się do najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce na przestrzeni minionego stulecia m.in.: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Wojenko, wojenko”, „My pierwsza Brygada” „O mój rozmarynie", „Witaj Majowa jutrzenko", „Piechota", „My pierwsza brygada", „Rozkwitają pąki białych róż", „Czerwone maki na Monte Cassino ".  Koncert wzbogacony brzmieniem fortepianu oraz  projekcją wizualną i był piękną lekcją historii, który dostarczył licznie przybyłej publiczności wiele doznań artystycznych i głębokich wzruszeń.


Podczas wieczoru odbyło się także uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego „Niepodległa na afiszu”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Broku. Konkurs objęty był honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brok i był częścią brokowskich wydarzeń patriotycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Do udziału w konkursie zaproszono  uczniów szkół w gminie Brok. Laureatami zostali: w kategorii klas I-III - Amelia Równa (kl. II) - I miejsce, w kategorii klas IV-VI - Szymon Michalec (kl. V B)- I miejsce, Olga Borowa (kl. V B)- II miejsce, Klaudia Jasionek i Paweł Borowy (kl.IV) - III miejsce. Wyróżnienie otrzymały Patrycja Głażewska  (kl.I) i Wiktoria Głażewska (kl.”0”). Nagrody laureatom konkursu wręczył Burmistrz Gminy Brok p. Marek Młyński oraz p.o.Dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku p. Ewa Młynarczuk.