b_360_203_16777215_00_images_dzien_postaci_z_bajek_2018_DSC_5467.JPGBiblioteka Publiczna w Broku po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W dniu 6 listopada 2018 r.  dzieci z Przedszkola oraz uczniowie z klasy I, II i IV Szkoły Podstawowej w Broku wraz  z opiekunkami, obejrzeli przedstawienie interaktywne  pt. ,,Koziołek Matołek wyrusza w świat", w wykonaniu aktorów z Teatru TAK.

Teatrzyk inspirowany tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego rozbawił dzieci, a przede wszystkim zintegrował wszystkich poprzez świetną zabawę  i  mądre rady.
Podczas spektaklu pojawiły się elementy języka angielskiego: kolory, cyfry, alfabet oraz zwroty grzecznościowe, których Koziołek Matołek używał  w trakcie swojej podróży.   W bajce pojawiały się również elementy edukacyjne: nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych, wyjaśnienie pojęcia kradzieży jako przestępstwa, za popełnienie którego czeka kara.
Przygody tytułowego Koziołka, który podróżował po różnych krajach zanim wrócił do wszystkim znanego Pacanowa, bardzo spodobały się dzieciom, a wyrazem zadowolenia były gromkie brawa.