b_350_254_16777215_00_images_zakonczenie_kursu)czerwiec_2016_DSC_6640_kopia.jpgZ końcem miesiąca czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się podsumowanie i jednocześnie zakończenie dwumiesięcznego kursu fotograficznego.
Celem warsztatów było rozbudzenie pasji fotografowania wśród mieszkańców gminy Brok, a także uwrażliwienia na piękno otaczającej przyrody.


Podczas trwających zajęć uczestnicy warsztatów mieli okazję zgłębiać tajniki fotografii, uwieczniać w kadrze aparatu chwile, oraz miejsca z terenu naszej gminy podczas zajęć w plenerze. Warsztaty fotograficzne były okazją do spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny sposób zarówno pozyskując cenne informacje jak również dobrze się bawiąc podczas pieszych wędrówek po interesujących zakątkach Broku, czy wypraw poza miasto.
Zdjęcia wykonane przez uczestników charakteryzowały się stosowaniem różnych technik fotograficznych wynikających z twórczej inspiracji grupy.  Tworzono kompozycje  z owoców, na które nanoszono krople wody, aby uatrakcyjnić fotografowane przedmioty. Kursanci poznali techniki fotografii krajobrazu, portretu oraz wykorzystywanie blendy przy fotografowaniu różnych obiektów.

Kurs zakończył się uroczystym podsumowaniem, podczas którego uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.