b_350_257_16777215_00_images_DSC_6874.JPGNoc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której VI edycja miała miejsce w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem "Klimat na czytanie".
W sobotni wieczór 10 października Biblioteka Publiczna w Broku otworzyła drzwi dla swoich młodych czytelników w nietypowych godzinach. Punktualnie o 18:00 rozpoczęła się „Noc Bibliotek” – pełna atrakcji wieczorna impreza w niekonwencjonalny sposób promująca czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. A działo się naprawdę wiele.

Na początek były zabawy ze słowem, zagadki oraz magiczna skrzynia  z bajkowymi rekwizytami. Był też seans filmowy, podczas którego można było doświadczyć kosmicznej przygody, poznać świat planet i gwiazd oraz przekonać się  o tym, jak piękny i kolorowy jest wszechświat. Następnym wyzwaniem było przygotowanie makiety układu słonecznego.  Gdy za oknem nastała ciemność nocy przyszła pora na najciekawszy, najbardziej wyczekiwany punkt programu nocnych bibliotecznych przygód. Teraz rozpoczęła się zabawa w ciemnościach, z latarkami w rękach w poszukiwaniu książek. Świetliste snopy latarek omiatały całą bibliotekę w energicznych poszukiwaniach. I tak co chwilę dało się słyszeć okrzyki radości, że już jest, że znalazłem lub znalazłam. A najwięcej emocji i radości sprawił dzieciom tunel, w którym każdy miał za zadanie odnaleźć literkę, tak by powstało hasło Noc Bibliotek. W tę wyjątkową noc oprócz atrakcji „dla ducha” nie mogło zabraknąć czegoś „dla ciała”. Ostatnią atrakcją wieczoru, był teatr cieni. Był smok, rycerz, królewna, ogromny zamek, las, czarownica. Stworzył się specyficzny nastrój, prawie jak w teatrze. Był narrator i wspaniali mali aktorzy. Wszyscy się świetnie bawili tworząc niezapomniane chwile…
Już dziś zapraszamy na kolejną „Noc Bibliotek” pełną wrażeń.