b_350_233_16777215_00_images_Wystawa_moniuszko_2019_DSC_6943.JPG
Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nasza biblioteka otrzymała ekspozycję planszową pt. "Stanisław Moniuszko – to jest mój rok” – w 200. rocznicę urodzin artysty, poświęconej życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Naszą wystawę w miesiącu wrześniu zwiedzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broku, a także Seniorzy. W sumie wystawę obejrzało przeszło 100 osób.

Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną m. st. Warszawy oraz Teatr Wielki, przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa ukazywała najważniejsze dzieła kompozytora, miasta w których mieszkał, jego europejskie podróże, działalność jako dyrygenta, dyrektora Opery Narodowej, wydawcy własnych utworów, a także rodzinę, która miała ogromny wpływ na jego postawę społeczną i artystyczną. Były także umieszczone na niej mało znane rysunki ze szkicownika jego ojca Czesława Moniuszki, fotografie rekwizytów i kostiumów z wystawianych oper i wiele innych szczegółów z życia artysty.