b_350_233_16777215_00_images_wakacje_3_2019_DSC_4550.JPGO tym jak bezpiecznie spędzić wakacje w domu, na placu zabaw, na drodze czy nad wodą opowiedział dzieciom spędzającym swój wolny czas w Bibliotece Publicznej w Broku Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie na temat „Bezpieczeństwa podczas wakacji”, z uczestnikami wakacyjnych zajęć w bibliotece przeprowadził sierż. szt. Łukasz Kuliś w oparciu o program profilaktyczny pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rekomendowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Pan Policjant zapoznał dzieci z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalając w ten sposób prospołeczne postawy wśród dzieci oraz pobudzając u nich zaufanie do przedstawicieli służb bezpieczeństwa - Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Policjant przypomniał dzieciom także podstawowe numery alarmowe 997 – Policja, 998 – Straż Pożarna, 999 – Pogotowie ratunkowe, 112 – centrum powiadamiania ratunkowego.
Ważnym tematem, który poruszył funkcjonariusz policji podczas spotkania był bezpieczny wypoczynek nad wodą. Co roku dochodzi do wielu wypadków i utonięć. Dlatego sierż. szt. Łukasz Kuliś wytłumaczył reguły postępowania podczas spędzania czasu wolnego nad wodą. Dzieci obejrzały także film w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, najlepiej na wyznaczonych kąpieliskach pod okiem ratownika wodnego. Dzieci poznały znaki ostrzegawcze obowiązujące na kąpieliskach.
Na zakończenie spotkania Funkcjonariusz pokazał dzieciom także swój radiowóz, w którym na co dzień służy.

Następnie, zostając dalej w tematyce wakacyjnej, dzieci zabrały się do wykonywania witraży z wykorzystaniem kolorowej bibuły. Praca ta wymagała od dzieci dużego skupienia i zaangażowania.  Stworzone przez dzieci piękne prace zostaną wykorzystane do dekoracji sali bibliotecznej.

A już za tydzień zapraszamy na warsztaty decoupage. Będziemy tworzyć własne zakładki do książek, i nie tylko...