b_580_387_16777215_00_images_Dni_Broku_2019__DSC0410.JPG

W dniach 6 i 7 lipca 2019 roku, na Plaży miejskiej w Broku po raz czterdziesty pierwszy odbyła się największa impreza plenerowa w naszej gminie - Dni Broku i Puszczy Białej. Wspaniała zabawa, bogata w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty, zabawy taneczne sprawiły, że tłumy mieszkańców Broku i całego regionu, zdecydowało się spędzić weekend w naszym mieście. Gwiazdami Dni Broku były takie zespoły jak: Chucho, Luka Rosi, Miły Pan, Łobuzy, Wysokie Stężenie Bluesa oraz Kapela Góralska Ciupaga.

 

Organizatorem Dni Broku i Puszczy Białej był Burmistrz Gminy Brok oraz Biblioteka Publiczna w Broku, a współorganizatorem - Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy Imprezy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

W sobotni poranek, tradycyjnie w ramach obchodów Dni Broku odbył się Turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Gminy Brok. Na plaży rywalizowało aż 14 drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy: Heronimek Hubert i Pasek Maciej. Kolejne miejsca zajęli: Urbankowski Artur i Wysocki Rafał oraz Afanasev Monika i Afanasev Maksim.

Po południu, jako pierwsze na scenie swoje talenty zaprezentowali uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku oraz zespół taneczny działający przy Bibliotece Publicznej w Broku.

Następnie o godzinie 18:00 uroczystego otwarcia 41. Dni Broku i Puszczy Białej dokonał Burmistrz p. Marek Młyński. Burmistrz powitał na nadbużańskiej plaży przedstawicieli władz powiatu ostrowskiego, wójtów sąsiednich gmin, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, Przewodniczącego Rady Gminy w Broku wraz z radnymi i sołtysami, swoich współpracowników, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, sponsorów imprezy, przedstawicieli mediów, oraz przede wszystkim mieszkańców i wszystkich obecnych w dniu Święta Miasta. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane wszystkim sponsorom, których wsparcie pomogło w organizacji Dni Broku.

Tradycyjnie, podczas uroczystego otwarcia p. Burmistrz wręczył stypendia najlepszym uczniom i sportowcom z brokowskich szkół oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Nagrodzeni zostali: Julia Sztandera - Prymus Publicznego Gimnazjum w Broku, Cezary Kruk – Prymus klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Broku oraz Szymon Macioch – Najlepszy Sportowiec Publicznego Gimnazjum w Broku i Klaudia Dyoniziak - Najlepszy Sportowiec Publicznej Szkoły Podstawowej w Broku. Słowa podziękowań zostały też skierowane do p. Joanny Ciskowskiej Dyrektora Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, którego młodzież szkolna została nagradzana.

Ponadto p. Burmistrz uhonorował statuetką szczególnie zasłużonego mieszkańca naszej Gminy p. Hieronima Pakulskiego weterana walk o niepodległość Ojczyzny, represjonowanego przez służby specjalne Polski Ludowej, za krzewienie postaw patriotycznych i upowszechnianie wiedzy o historii.

Po oficjalnej części uroczystości na scenie pojawiły się gwiazdy muzyki tanecznej. Cykl koncertów rozpoczęły latynoamerykańskie rytmy zagrane przez zespół Chucho. Zaraz po nim wystąpili Luka Rosi i Miły Pan, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy. Niekwestionowaną gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Łobuzy, który przyleciał na koncert helikopterem. Ponad godzinny koncert zgromadził kilkutysięczną publiczność. Po udanym występie zespół rozdawał licznie zgromadzonym fanom autografy.

Wieczór zakończyła dyskoteka połączona z wyborem Miss i Mistera Plaży, które przeprowadzili Przemek „Sas” Sasowski oraz Paweł „Pawelec”, doskonale wszystkim znani prezenterzy z Radia Vox Fm i Eska.

Kolejny dzień Dni Broku - niedziela, 7 lipca była również wypełniona licznymi atrakcjami. Od wczesnych godzin porannych nad rzeką Bug odbywały się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Broku, których zwycięzcami zostali: Marek Zieliński, Ryszard Burata, Waldemar Drozd, Adam Krysznak, Sebastian Gregorek i Marek Choromański.

Na boisku szkolnym siedem drużyn próbowało swoich sił w Turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Broku. Najlepszą drużyną okazała się "Dream Team", drugie miejsce zajęła drużyna "Potężne Santosy", a trzecie miejsce przypadło drużynie "Team Nevada".

W Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku została odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy.

Tradycyjnie po południu, na scenie odbył się przegląd muzyki ludowej i biesiadnej z udziałem zespołów z sąsiednich miast i gmin. Na brokowskiej scenie wystąpiły: Zapominajka, Cyganerii, Sadowianki, Małkinianka, Retro Band, Świtanki, Nadbużanie, Wyszkowiacy, oraz nasza brokowska Jarzębina. Znane utwory ludowe śpiewali nie tylko wykonawcy, ale też publiczność, której występy przypadły do gustu.

Wręczone zostały także nagrody najlepszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Broku. W kategorii dzieci i młodzież nagrody otrzymali: Karol Bejzemski, Jakub Brzostek, Paulina Młynarczuk, Patryk Chrzanowski, Łucja Jasionek, Klaudia Jasionek, Aleksandra Paluch i Olga Borowa. W kategorii osób dorosłych: p. Józefa Millak, p. Grażyna Ambroziak oraz p. Krystyna Zdziarska.

Jak na rodzinną niedzielę przystało, przez całe popołudnie odbywały się także animacje dla dzieci, które zabawiały m.in. Pszczółka Maja i Konik Polny – Filip.

Część koncertową niedzielnego popołudnia rozpoczął łochowski zespół Wysokie Stężenie Bluesa, grający muzykę rockowo-bluesową. Aranżacje znanych przebojów, a także własne kompozycje zespołu wszystkim przypadły do gustu zgromadzonym na plaży. Tego dnia gwiazdą wieczoru była Kapela Góralska Ciupaga - finaliści programu „Mam Talent”. Połączenie melodii ludowych i muzyki folkowej, sprawiły, że brokowska publiczność bawiła się doskonale podczas koncertu.

Ten ostatni dzień świętowania w Broku zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, z największymi hitami z list przebojów, którą zafundował publiczności Dj Rawa. Chętnych do zabawy jak zawsze nie brakowało.

Jak co roku Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących imprezie, a były to m.in.: gry, konkursy, animacje, turnieje sportowe, a także piknik edukacyjny „Cud Miód” z warsztatami robienia świec z wosku pszczelarskiego. Nie zabrakło też wesołego miasteczka, przejażdżki na kucykach oraz licznych straganów z rękodziełem i wieloma innymi atrakcjami. Imprezie, jak co roku, towarzyszyły liczne stoiska promocyjne, w tym stoisko Urzędu Miasta i Gminy Brok, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, Komendy Powiatowej Policji, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Banku Spółdzielczego.

Wszyscy zgromadzeni bawili się doskonale, a sprzyjała temu wspaniała pogoda oraz bogaty program wypełniony licznymi koncertami, wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, zabawami tanecznymi i atrakcjami rodzinnymi. Do zobaczenia na kolejnych, tym razem 42. Dniach Broku i Puszczy Białej w 2020 roku.