b_600_309_16777215_00_images_akcja_masowego_czytania_2019_DJI_0134.JPG

W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Broku dołączyła do IV edycji największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W akcji wzięło udział 218 osób.

Cała społeczność szkolna (od oddziału przedszkolnego, po klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej i gimnazjum) była zachwycona akcją i pomysłem jej zrealizowania nad rzeką Bug. Już dwa dni wcześniej dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie wypożyczały książki, które miały ochotę przeczytać.

7 czerwca przed godziną 10:00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku, przedszkolaki z balonikami wyruszyli w drogę niezwykle barwnym i radosnym korowodem nad rzekę Bug, by już o godz. 10:00  w doskonałych humorach, we wspólnym gronie, z uśmiechem czytać wybrane przez siebie książki. Następnie wszyscy zgromadzeni uformowali kształt otwartej książki, a całą akcję uwiecznił latający dron z kamerą, filmujący niecodzienne wydarzenie.

A na finał, jako dodatkowe przedsięwzięcie w Sali widowiskowej w Broku zaprezentowali się  uczniowie klasy Va i Vb z  przedstawieniem teatralnym w języku angielskim „Cinderella”.

Spontaniczna i oryginalna akcja czytelnicza dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Żywimy nadzieję, że wielu uczniów sięgnie podczas wakacji po ciekawą lekturę, a czytanie stanie się po prostu modne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji.