b_350_233_16777215_00_images_krzysztof_piersa_2019_DSC_2235.JPGBiblioteka Publiczna w Broku po raz kolejny zaprosiła na interesujące spotkanie autorskie. Tym razem 14 maja br. gościem biblioteki był p. Krzysztof Piersa, autor książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IV, V, VI, VII, VIII oraz gimnazjaliści z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych.

Pisarz opowiadał młodzieży o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą internet, nadmierne korzystanie ze smartfonów, tabletów czy uzależnienie od gier komputerowych. Do najważniejszych zaliczył aspołeczność, problem ze znalezieniem pracy, marnotrawienie czasu, a także kłopoty zdrowotne. Stwierdził, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, ale często zdarza się niewłaściwe podejście do nich przez użytkowników.

Ekspert szybko nawiązał świetny kontakt z uczniami, a tematami, które poruszał wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Mówił o tym, dlaczego gramy w gry, co nam one dają, a czego nigdy nie będą w stanie dać, radził jak rozpoznać uzależnienie, jak z niego wyjść oraz jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Pisarz dzielił się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem, gdyż przez wiele lat sam zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych. Jednak nauczył się przezwyciężać strach, realizować plany życiowe i walczyć z własnymi słabościami.
Krzysztof Piersa z zawodu jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym i internetowym, operatorem kamery i drona, natomiast z zamiłowania – modelarzem, myśliwym, nurkiem, a także żeglarzem.
Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach, a charyzma i duże poczucie humoru naszego gościa, sprawiły, że młodzież słuchała z ogromnym zaciekawieniem, a na koniec nagrodziła autora gromkimi brawami.

Książka Krzysztofa Piersy „Komputerowy ćpun” wraz z dedykacją jest już w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do lektury, nie tylko młodzież, ale również rodziców, którzy jako pierwsi powinni nieść pomoc swoim uzależnionym pociechom.