b_350_233_16777215_00_images_noc_bibliotek_2018_DSC_1556-001.JPGW sobotni wieczór, 16 czerwca o godz. 18:00 rozpoczęła się w Bibliotece Publicznej w Broku Noc Bibliotek 2018 ph. „RzeczpospoCzyta”. Wydarzenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki jako otwarte i dostępne instytucje kultury z ciekawą propozycją, z których zasobów warto korzystać.
Noc Bibliotek w Broku adresowana była do dzieci w wieku 6-12 lat. Przyświecało jej  hasło: "Straszna Noc w Bibliotece na wesoło".  Cały wieczór wypełniony był różnymi atrakcjami. Mieliśmy gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy oraz wspólne czytanie książek. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na kolację. Taka noc w bibliotece to prawdziwa przygoda. Entuzjazm dzieci był widoczny podczas całego spotkania, a gdy nadeszła pora na pożegnanie, głośno wyrażały żal, że było ono zbyt krótkie.