b_350_265_16777215_00_images_z_wizyta-wPrzedszkolu_2018_DSC05906-001.JPGWiek przedszkolny jest doskonałym okresem do rozbudzania zainteresowań czytelniczych.

Dnia 21 lutego 2018 roku w ramach zajęć pt. „Poznajemy zawody - bibliotekarz” odbywających się w Przedszkolu Miejskim w Broku,  p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku p. Ewa Młynarczuk przybliżyła przedszkolakom zawód bibliotekarza.

Bibliotekarka w przystępny sposób przedstawiła zasady wypożyczania książek oraz korzystania z innych zasobów biblioteki.  Ponadto  przywiozła ze sobą mnóstwo ciekawych i kolorowych książek, które dzieci mogły obejrzeć.  Dzieci zapoznały się także z wyglądem karty czytelnika, dowiedziały się jak należy dbać o książki. Oczywiście przedszkolaki miały przyjemność wysłuchać czytanych przez panią bibliotekarkę bajeczek a także rozwiązywać ciekawe zagadki.  Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania za zaproszenie p.o. Dyrektor Biblioteki Publicznej wręczyła dzieciom upominek w postaci zakładek do książek.